هم در میان سبزهایی که خود را علوی می نامند و هم در میان انانکه ایشان را اموی ...

قطع ظهری اثنان عالم متهتک و جاهل متنسک

امام صادق ع: دو گروه کمرم را شکستند عالمی که هتک حرمت می کند و جاهلی که مدعی دین است.

وقتی امام معصوم در این دنیای وانفسا از این دو گروه می نالد بقیه را حتی اگر مرجع باشند و ایت ا.. العظمی حرجی نیست.

دوم اینکه وقتی علی ابن ابیطالب ع که زمانی حاکم بر تمامی سرزمینهای اسلامی بود که که در طول تاریخ از ان وسیع تر نشد، از غم در چاه فریاد می زند و بعد از فاطمه زهرا س همدمی قابل اعتمادتر از ان ندارد این را بدانیم هرکس دیگری که بخواهد شایسته مسلخ عشق شود می بایست نیکو شود و در بزم عشق جام بلا نه به لب که به دل بنوشد.

با تمامی وجود معتقدم هم در میان سبزهایی که خود را علوی می نامند و هم در میان انانکه ایشان را اموی می خوانند افراد صادق و معتقد و اهل ایمان و راستی هستند.

اما این دو دستگی ها همانطور که  نقاط مشترک در تمامی هرم جامعه ما وجود دارد.

از سید حسن خمینی و اقای اشراقی و فرزند شهید مطهری وفرزند شهید بهشتی و فرزندان شهیدان همت و باکری تا یاران دیرین امام ره اقای هاشمی، اقای کروبی و همچنین خود مقام رهبری و .... یک نگاهی به دو طیف رقیب انتخاباتی که بیاندازیم

 

اما یک مشاهده ایی کنیم ببینیم دعوا بر سر چیست؟

یک بخشی و برای یک عده ایی در هر دو دسته دعوا سر لحاف ملا نصرالدین است. منافع میلیاردی نفت و گاز و صادرات و واردات و همچنین پست و مقام و سفر خارجه و ..اصل منظور دعواست. ایات کریمه قران و حدیث و نام امام و ولایت و انقلاب و شهدا هم بهانه است. اما دومین تفاوت بزرگ بر سر دو دیدگاه بنیادی فهم دینیست و از همان ابتدای انقلاب و قبل از انقلاب نیز میان مذهبیون وجود داشته است. یک گروه دست خدا را با جماعت و دخول فوج فوج مردم در دین در روز پیروزی و شورا و ضرورت بیعت مردم حتی با خود علی ابن ابیطالب ع را مبنا می داند و بالطبع از انچه اقلیت متکبر عابد مدعیست خود را مبرا می بیند. و گروهی دیگر اینهمه ایات اکثرهم لا یعقلون و  اکثرهم لا یومنون و اکثرهم .... ولا تستوحشوا فی طریق الهدا لقله اهله از مسیر هدایت بخاطر کم بودن اهلش نترسید و ... را مبنا می داند. ولایت را مطلقه می خواند و از جانب خدا و اکثریت را تابع ....

حال به نظر شما ایا این وضعیت پیش امده راه حلی هم دارد؟ چه باید کرد تا لااقل خون عده ایی بی گناه از نسل سومی یا بسیجی در این میانه فدای اختلاف نظرهای نظری یا عملی این هرم اجتماعی نشود؟!

/ 2 نظر / 26 بازدید
جواد فرجی

سلام اخوی پیرو اعتقادی که با تمام وجود بیان کردی بیا بیا بر سر دموکراسی فریاد بزن شاید ! لبیک یا حسین

سایه

آدم احساس می کنه واقعا مملکت داره به طرف یه جنگ داخلی پیش میره، وقتی 30 سال هزینه شده تا یه عده ای قبول کنن که اگه ولایت فقیه نباشه دین زیرو رو میشه و وقتی دارن شعار میدن که به حکم رهبر جهاد میکنن و کفن می پوشن ،حاضرن حتی مخالف رو بکشن چون اونا رو مرتد و کافر میدونن واقعا چه راه حل عقلانی می تونه وجود داشته باشه؟و مگه بخش قدرتمند حکومت جز این رو می خواد؟ وقتی قدرت طلبی و نفهم دونستن مردم، آقایون رو مجبور کرد که حتی یه انتخابات دوباره رو نپذیرن و کار به اینجا کشید، دیگه واقعا انتظاربرون رفت از این وضعیت بیهوده س ، یه سیلی راه افتاده و قشر ناراضی جامعه دیگه به راحتی قانع نمیشه حتی اگه طرح آشتی آقای مطهری هم پذیرفته بشه که با روحیه ای که از احمدی نژاد دیدیم صد البته بعید به نظر میاد.